O fóliách

Polep vozidla okrem  zmeny vzhľadu aj ochráni pred mikroškrabancami pri umývaní vozidla, aj od kamienkov. Po rokoch je  odstrániteľný z vozidla.

Všeobecné informácie o polepoch vozidiel:

Realizácia 
Polep vozidla zahŕňa aj dôkladné čistenie a odmastenie laku. Pri celoplošných polepoch  fóliami, je ešte potrebné po cca. týždni  prísť na kontrolu stabilizácie polepu a  odstránenie nedostatkov. 
Životnosť 
Záruka výrobcu fólie sa najčastejšie pohybuje od päť do desať rokov. Životnosť však je spravidla aj podstatne dlhšia. Samozrejme záleží na údržbe a podmienkach prevádzky.
Odstránenie
Všeobecne sa na bezproblémovú demontáž rovnako ako napríklad na žltnutie fólie poskytuje práve záruka v rozmedzí 5 až 10 rokov. Dôležité je však to, či bola fólia aplikovaná na nový, alebo už opravovaný lak. U originálneho laku je riziko pri demontáži minimálne, u retušovaného povrchu väčšie. Záleží, ako dobre bol lak pred aplikáciou pripravený. Pri odlepovaní fólie sa musí postupovať maximálne opatrne a pomaly. Vždy je dôležité povrch dôkladne nahriať.
Údržba
Na kefové umývačky jazdiť v zásade môžete. Najlepšie je ručné umývanie autošampónom. Odporúčame pravidelné voskovanie ako bežný lak. Najhoršie je používanie vysokotlakových priemyselných wapek v kombinácii s nekvalifikovanou obsluhou. Ak sa fólia umýva z prílišnej blízkosti pod veľkým tlakom, hrozí jej podfúknutiu, kedy sa pod hranu fólie vstrekne voda a vzniknú bublinky. V extrémnych prípadoch sa môže fólia aj pretrhnúť.
Ochranné  fólie
sa na  polepovanie  áut využívajú už asi dvadsať rokov. Samy automobilky používajú ochranné fólie mnoho rokov na exponované miesta. Hlavne okolo zadných lemov kolies. Majú takzvanú samoopravnú funkciu. Spočíva v tom, že vrchná vrstva fólie pri zahraní (50 až 60 ° C) minimalizuje svoje povrchové napätie a vyrovná prípadné ryhy. Bežné škrabance dokáže väčšinou fólia ustáť a sama sa opäť zacelí. Ak sa bavíme o odreninách pri parkovaní, tu je veľká šanca, že to odnesie len fólia a lak pod ňou zostane nepoškodený. Prakticky všetky ponúkané ochranné polyuretánové fólie sú navyše aj hydrofóbne (odpudzujúce vodu) a poskytujú UV ochranu fólie.

Pre záujemcov o matný lak môže byť zaujímavou alternatívou nechať si polepiť matnou fóliou lesklé auto. Je nutný celopolep, ale ušetríte príplatok za matný lak a vyberať môžete z bežnej palety farieb